ALHENA
Многофункционален физиотерапевтичен апарат, електростимулация, термотерапия, ултразвук, лазер, Alhena®, Мускулни болки, болки в ставите, болки в гърба, различни травми, наранявания, увреждания
Какво е физиотерапия?
Физиотерапията се занимава с лечение и възстановяване на подвижността на мускулите, ставите, горните и долните крайници, засегнати от заболяване или травма. Целта е облекчаване на болката, като се използват методи като масаж или редовни физически упражнения, но също и електрически импулси.
Физиотерапията се препоръчва за хора от всички възрасти, които страдат от медицински състояния, които могат да ограничат способността им да се движат. Възстановяването след злополука се провежда въз основа на персонализирана програма, помагаща на пациента да има нормално ниво на функциониране и мобилност.
Състояния, които могат да бъдат лекувани с физиотерапия
Физиотерапията може да допринесе за лечението на дълъг списък от състояния чрез техники и лечения, които могат да варират в зависимост от тежестта на заболяването:
– Инсулти, множествена склероза, болест на Паркинсон ;
– Нарушения на гръбначния стълб или мозъка, причинени от злополука;
– Ортопедични проблеми, рехабилитация след фрактури;
– Проблеми с мускулно-скелетната система (болки във врата и гърба);
– Сърдечно-съдови заболявания (хронични сърдечни заболявания и рехабилитация след инфаркт);
– Респираторни проблеми (астма, кистозна фиброза, хронични белодробни заболявания);
– Състояния, които се срещат само при жени (менопауза, следродилно възстановяване);
– Дегенеративни заболявания (остеоартрит и ревматоиден артрит);
– Проблеми с кръвообращението (хипертония и високо кръвно налягане);
– Стрес, тревожност, депресия;
– Следоперативна рехабилитация (ако пациентът е претърпял операция на тазобедрената или колянната става).
Същевременно физиотерапията се използва и в педиатрията за лечение на опорно-двигателни проблеми при децата, състояния, свързани с двигателната координация, церебрална парализа и забавяне в развитието на мобилността.
Физиотерапевтични процедури
Най-често срещаните физиотерапевтични процедури са:
TENS ток (транселектрична нервна стимулация)
TENS е съкращение от транскутанна електрическа нервна стимулация. Как се извършва? Електрически импулси с малък обем електричество стимулират и регенерират частите на тялото, където са поставени електростимулаторните подложки. Този метод може да лекува стрес, умора и мускулни болки. Препоръчва се и за подобряване на кръвообращението в третираните зони.
Диадинамични токове
Тези токове намаляват болката и възпалението. Има три начина на приложение: проста галванизация (с помощта на електроди под формата на плочи с различни размери), галванични вани и йонофореза.
Интерферентни токове
Тази физиотерапевтична процедура включва използването на токове с честоти между 1000 и 100 000 Hz. Процедурата използва значителни физиологични ефекти от нискочестотна нервна стимулация, без да има болезнените ефекти на нискочестотната токова терапия. Токовете стимулират мускулите, подобряват кръвообращението и намаляват болката.
Здравните проблеми, които могат да бъдат подобрени с помощта на физиотерапия, са многобройни и понякога сложни, така че е необходимо да се комбинират няколко метода на лечение, за да се получат оптимални резултати. Електротерапия – тази процедура е безболезнена, като електрическата стимулация се извършва с помощта на ток с много ниска интензивност. Пациентът усеща леки пулсации, които не причиняват дискомфорт;
Лазерна терапия – лазерът се е превърнал в широко използвано устройство, както в медицинската област, така и в козметичните процедури. Физиотерапията използва лазери както за облекчаване на мускулни или ставни болки, така и за дългосрочни ефекти, като ускоряване на заздравяването на травми, намаляване на белези и др.;
Ултразвукова терапия – използва се както при остри проблеми (травми, фрактури), така и при хронични състояния (ревматизъм, нефрит и др.). Важно е да се помни, че ултразвуковата терапия не е препоръчителна процедура за пациенти, диагностицирани с онкологични заболявания;
Термотерапия – противоположността на криотерапията, термотерапията използва метода на прилагане на високи температури (от 43°C до 110-120°C), с помощта на устройства, специално предназначени за този вид лечение. По този начин се постигат ефекти като отпускане на мускулните контракции, облекчаване на болката или подобряване на локалното кръвообращение. Внимание, термотерапевтичните подложки трябва да бъдат напоени с алкохол!








| Цвят: | Сребро |
| Материал: | Пластмаса |
| Височина: | 2 см |
| Ширина: | 19 см |
| Дължина: | 26 см |
| Тегло: | 800 г |
| Захранващо напрежение: | 240V |
| Функции: | 12 режима на лечение, LCD дисплей |
| Необходими батерии: | Не изисква батерии |
| Съдържание на пакета: | 1 x Устройство за физиотерапия, Еластични ленти, Кабели , 1 x Назална лазерна сонда, 1 x Ултразвукова сонда, Термотерапевтични електроди, Самозалепващи се електроди за електростимулация, 1 x Захранващ кабел |
| Дължина на кабела: | 1,5 м |
| Предимства: | Облекчаване на болката, Облекчава болките в гърба, Помага за облекчаване на болки в ставите, Активиране на кръвообращението, Противовъзпалително действие |
| Тип: | Електрически |
| Площ на тялото: | ръце, Тяло, КРАКА, Очи, Коляно, Обратно, Бюст, БЕДРО, Корем |
| Тип задвижване: | Ултразвук, Електрически стимули, Инфрачервена светлина, Акупунктура |
| Честота: | 12000Hz |
| Брой програми: | 12 |
| Нива на скорост: | 30 |
| Предназначено за: | Електростимулация, Физиотерапия |
| Тип уелнес устройство: | УСТРОЙСТВО |
| Вид употреба: | Домашна употреба |