Difuzor aromaterapie cu ultrasunete si lumina LED 7 culori Sixu YD-025, 600 ml, alb
Aromaterapia este cunoscuta pentru efectele sale benefice asupra sanatatii mintale, fizice si afective.
Difuzoarele de aroma iti permit sa te bucuri de acest tratament relaxant chiar la tine acasa sau la locul de munca, fara cheltuieli prea mari. Trebuie doar sa alegi un ulei esential intr-o aroma care sa ti se potriveasca. Particulele de apa combinate cu uleiurile esentiale purifica si umidifica aerul din incapere. Datorita tehnologiei cu ultrasunete, uleiurile esentiale sunt descompuse in milioane de microparticule care sunt dispersate in aerul din incapere. Particulele de ulei esential vor ramane suspendate in aer timp de cateva ore pentru a-l reimprospata.
Acesta este genul de aparat pe care abia astepti sa-l pui in functiune si nu va trece mult timp pana sa-ti dai seama de avantajele lui. Avand lumina led cu 7 culori si doua trepte de intensitate a luminii, poate fi folosit si ca lampa de veghe in camera copilului.
Folosind cea mai noua tehnologie cu ultrasunete de 2.4MHz, difuzorul de aroma YD-025 are un design modern, este compact si foarte usor de utilizat. Totodata este foarte silentios ceea ce face ca senzatia de relaxare sa fie completa.
Pentru confortul tau, are doua trepte de atomizare, mod difuzare alternativa 10s ON/OFF si functie timer 2h si 4h. Pentru siguranta, este prevazut cu functie de oprire automata in cazul in care ramane fara lichid in rezervor.
Rezervorul de 600 ml asigura o functionare de 30 de ore in modul de difuzare alternativa 10s pornit/10s oprit si o functionare de 15 ore in modul de difuzare continua.
Lumina este ambientala, calda, placuta. Avand doua trepte de intensitate a luminii, poate fi folosit atat in timpul zilei cat si pe timp de noapte. Aparatul trece pe rand intre cele 7 culori disponibile sau poate fi setat la o singura culoare, la alegere din cele 7 disponibile. De asemenea, lumina se poate opri.
Specificatii:
-
Produs: Difuzor de aroma YD-025.
-
Tehnologie: Ultrasunete 2.4MHz.
-
Functii: Doua trepte pentru difuzare continua, difuzare alternativa 10s ON/OFF, TIMER 2h/4h, oprire automata, lumina led 7 culori, doua trepte de intensitate a luminii, setarea culorii.
-
Beneficii: aromatizare aer inconjurator, purificare aer, umidificare, lampa de veghe.
-
Material: plastic.
-
Culoare: alb.
-
Putere: 12W.
-
Tensiune: DC 24V; AC 100-240V.
-
Capacitate: 600 ml.
-
Capacitate de umidificare: 30-40 ml/h.
-
Dimensiuni difuzor de aroma: D 17.5 cm x H 12 cm.
-
Dimensiuni ambalaj: 18 x 18 x 13 cm.
-
Greutate: 700g.
-
Pachetul contine: Difuzor de aroma YD-025, cablu de alimentare, manual de utilizare, certificat de garantie.
| Tip produs: | Difuzor de aroma |
| Culoare: | Alb |
| Material: | Plastic |
| Inaltime: | 12 cm |
| Greutate: | 700 g |
| Tensiune alimentare: | 240 V |
| Functii: | Lumina, Intensitate reglabila, Oprire automata |
| Baterii necesare: | Nu |
| Continut pachet: | 1 x Cablu de alimentare, 1 x Difuzor de aroma, 1 x Certificat de garantie, 1 x Manual de utilizare |
| Lungime cablu: | 1.5 m |
| Capacitate: | 600 ml |
| Set: | Nu |
| Putere: | 12 W |
| Tip alimentare: | La retea |
| Tehnologie: | Ultrasunete |
| Diametru: | 17.5 cm |
| Trepte de intensitate: | 2 |
| Beneficii: | Umidificare, Purificare aer, Aromatizare aer inconjurator |
| Tip difuzor de aroma: | Cu ultrasunete |