Masina cu telecomanda smartwatch si comanda vocala, Hoshi, rosu
Copiii sunt incantati de jucariile comandate de la distanta. Iar aceasta masinuta teleghidata, controlata atat prin comanda vocala cat si manual cu ajutorul unui smartwatch, ii va fermeca.
Intre masina si smartwatch se creeaza o conexiune pe o frecventa relativa de 2.4 Ghz. Aceasta frecventa permite folosirea mai multor masinute in acelasi timp (maximum 50 de masinute), astfel ca fiecare copil isi poate controla masinuta fara a exista interferente cu masinutele celorlalti copii. In acest fel, ei pot organiza diverse concursuri.
Masina are lumini fata/spate si emite sunete precum sunetul motorului, frana sau semnalizare.
Comenzile vocale sunt preluate in limba engleza.
Comanda vocala:
- Go forward - inainte
- Go back - marsarier
- Car brake - frana
- Turbo - acceleratie maxima
- Spin out - rotire
- Demo - demontratie
- Light On - aprindere lumini
- Light Off - stingere lumini
Control manual:
- Motor START/STOP
- Frana
- Viraj stanga
- Viraj dreapta
- Buton pentru viteze
- Buton pentru lumini si sunete
Detalii tehnice:
- Distanta de control: 12-20 m
- Frecventa: 2.4 Ghz
- Baterie masina: 3.7V 250mAh
- Baterie smartwatch: 3.7V 100mAh
- Timp incarcare baterie masina: 30-40 min
- Timp incarcare baterie smartwatch: 50-60 min
- Autonomie masina: 70-80 min
- Autonomie smartwatch: 25-35 min
- Dimensiuni masina: 15 x 8 x 5.5 cm
- Dimensiuni ambalaj: 20 x 19 x 8.5 cm
- Pachetul contine: masinuta, smartwatch, cablu USB, manual de utilizare
Produsul este recomandat copiilor cu varsta peste 6 ani.
| Varsta: | + 6 ani |
| Pentru: | Fete, Baieti |
| Culoare: | Rosu |
| Material: | Plastic |
| Inaltime: | 5.5 cm |
| Latime: | 8 cm |
| Lungime: | 15 cm |
| Functii: | - Directie (stanga/dreapta) - Inainte/stop/frana/inapoi, Lumini spate si fata functionale, Sunete, Functie turbo |
| Abilitati dezvoltate: | Indemanarea, Coordonarea mana-ochi, Concentrarea, Atentia |
| Continut pachet: | 1 x Cablu USB incarcare, 1 x Smartwatch, 1 x Masina, 1 x Manual de instructiuni |
| Tip: | Cu telecomanda |
| Frecventa: | 2.4 GHz |
| Tip baterie: | 1 x 3.7V 250mAh |
| Raza de actiune: | 20 m |
| Autonomie operare: | 35 min |
| Tip baterie telecomanda: | 1 x 3.7V 100mAh |