Alphamed
Цифров апарат за измерване на кръвно налягане за горната част на ръката, осветен екран, USB кабел, ALPHAMED U82RH
Цифров апарат за измерване на кръвно налягане за горната част на ръката, осветен екран, USB кабел, ALPHAMED U82RH
Alphamed U82RH е напълно автоматичен дигитален апарат за измерване на кръвно налягане за горната част на ръката, който използва осцилометричен метод за измерване на кръвно налягане. Той може да измерва систолично, диастолично и пулсово налягане. Интелигентното напомпване на маншета ще намали неприятното усещане от неправилно напомпване, ще съкрати периода на измерване и ще удължи живота на маншета. Има функция за памет за 2 потребители, способна да записва 2 комплекта от 199 резултата, като всеки резултат се показва на екрана и се запазва автоматично. Снабден е с подсветен екран, функция за откриване на аритмия (открива неравномерен сърдечен ритъм), индикатор за класификация на кръвното налягане според СЗО (Световната здравна организация) и SIH (Международното дружество по хипертония), средна стойност на последните 3 измерени резултата, автоматично изключване и индикатор за изтощена батерия.
Предимството на този апарат за кръвно налягане е, че може да се използва както с батерии, така и чрез свързване към лаптоп или електрически контакт. Апаратът за кръвно налягане се предлага с USB Type-C кабел, с който можете да го свържете към лаптоп, компютър или дори зарядно за мобилен телефон (зарядното не е включено в комплекта). Апаратът за кръвно налягане изисква 4 алкални батерии 1.5V AAA (LR03).
Технически спецификации:
Диапазон на измерване на кръвно налягане: 0~299 mmHg.
Диапазон на измерване на пулса: 40~199 удара/минута.
Точност на измерените стойности на кръвното налягане: ± 3 mmHg.
Точност на измерените стойности на импулса: ± 5% от показаната стойност.
Функция памет: 2 комплекта от по 199 измерени стойности.
Автоматично изключване: след 3 минути.
LCD дисплей: систолично кръвно налягане; диастолично кръвно налягане; пулс; потребител A и B; памет; символ за аритмия; символ за изтощена батерия.
LCD екран: осветен
Захранване: 4 алкални батерии AAA 1.5V.
Размери на устройството: 133 мм x 100 мм x 64 мм (Д x Ш x В).
Тегло на устройството: 240 г (без батерии).
Аксесоари: маншет за ръка (22-42 см); ръководство за употреба на румънски език.
Живот на устройството: 10 000 измервания при нормални условия.
Живот на батерията: 300 измервания при нормални условия.
ALPHAMED U82RH е медицинско изделие с маркировка CE 0123 и е произведено в съответствие с европейското законодателство относно производствените критерии за безопасност на електрическите медицински устройства. То отговаря на действащото законодателство за електромагнитна съвместимост (EMC) и е проектирано за битови приложения. Директива 93/42/ЕИО.
| Цвят: | Бяло / Черно |
| Височина: | 6,4 см |
| Ширина: | 10 см |
| Дължина: | 13,3 см |
| Тегло: | 240 г |
| Функции: | Автоматично изключване, Преносим, История на употребата, Звуково известие |
| Необходими батерии: | 4 x 1.5V AAA батерии (не са включени) |
| Съдържание на пакета: | 1 x Alphamed U82RH апарат за кръвно налягане, 1 x Маншет 22-42 см, 1 x USB кабел, 1 x Ръководство за потребителя на румънски език |
| Дължина на кабела: | 100 см |
| Тип захранване: | В мрежата, Батерии |
| Предимства: | USB кабел, Осветен екран, Памет 2 x 199 стойности, Графичен дисплей за пулс, Показване на дата и час, LCD дисплей с големи символи, Откриване на неравномерен сърдечен ритъм (IHB) |
| Площ на тялото: | ръце |
| Вид употреба: | Домашна употреба |
| Обиколка на маншета: | 22 - 42 см |
| Тип операция: | Електронни |
| Свързаност: | USB |
| Максимален брой измервания: | 398 |
| Продължителност на измерването: | 40 секунди |
| Интервал на систолично измерване: | 0 - 299 mmHg |