Противоплъзгащ се матрак с компресор Fitconn FU-AM002, със защитен калъф, 185 x 83, син
Матракът против изгаряне е ефективен както за предотвратяване, така и за лечение на декубитални рани при пациенти на легло. Антидекубиталната система Fitconn FU-AM002 се състои от матрак против изгаряне цилиндричен тип и алтернативна помпа за налягане, която регулира налягането в зависимост от теглото на пациента. Системата е предназначена за пациенти с тегло до 130 кг.
Декубиталната язва е кожна рана, която възниква в резултат на задържане на тялото във фиксирано положение (без движение) за дълъг период от време. Декубиталната язва се развива в резултат на постоянен натиск върху кожата, който намалява кръвоснабдяването на засегнатата област, водещо до отмиране на съответната тъкан. Декубиталната язва възниква в случай на обездвижване в инвалидна количка или легло, дори за кратък период от време (например след операция или травма). Поради това е полезно активното лечение на декубитални язви при пациенти, страдащи от парализа, изгаряния, фрактури или които са в следоперативен период, което значително увеличава шансовете за заздравяване. Антидекубиталната система извършва редуване на точките на контакт с кожата, като прави нежен масаж, който позволява по-добро кръвообращение и добра оксигенация на тъканите.
Системата е лесна за употреба, инсталиране и поддръжка. Освен това е много тиха.
Матракът цилиндричен тип е изработен от нетоксичен найлонов PVC материал с дебелина 0,3 мм и е перещ се, което го прави много лесен за поддръжка. Състои се от 22 тръби. Опаковката включва и комплект за ремонт в случаите, когато матракът е бил случайно пробит. Комплектът се състои от тръба, която лесно може да замени дефектната тръба, като се закрепва със скоби.
Компресорът с променливо налягане регулира налягането според теглото на пациента. Той трябва да работи непрекъснато, докато пациентът е поставен върху матрака. Компресорът осигурява алтернативното напомпване и изпускане на клетките, предотвратявайки появата на декубитални рани. Алтернативното напомпване на клетките (четни редове/нечетни редове) от компресора води до промяна на точките на натиск, което позволява васкуларизацията на всички тъкани. Компресорът е свързан към матрака посредством два маркуча. Поставя се под леглото на пациента или се окачва от края на леглото с помощта на опорите. Много е безшумен и е оборудван с антивибрационни подложки.
Характеристики на матрака
Материал: Найлон PVC.
Дебелина на материала: 0,3 мм.
Брой тръби: 22.
Размери на спукан матрак: 200 x 90 см.
Размери на надутия матрак: 185 x 83 x 6,5 см.
Тегло на матрака: 2,8 кг.
Максимално тегло на пациента: 130 кг.
Комплект за ремонт: една резервна тръба.
Характеристики на компресора
Захранващо напрежение: 220V.
Честота: 50Hz ± 1Hz.
Консумирана мощност: ≤ 15W.
Диапазон на налягането: 70-130 mmHg.
Дебит: 5-5,5 литра/минута
Време на цикъла: 12 минути
Тегло на компресора: 0,8 кг.
Размери на компресора: 22 x 12 x 8 см.
Дължина на захранващия кабел: 175 см.
Размери на опаковката: 38 x 19 x 25 см.
Тегло на опаковката: 3,8 кг.
Това е медицинско изделие от клас I. Продуктът е регистриран и одобрен от Министерството на здравеопазването. Той е тестван и одобрен в съответствие с Европейската директива 93/42/ЕИО за медицински изделия и е тестван за електромагнитна съвместимост (EMC) в съответствие с изискванията на IEC60601-1-2 и ISO 13485.
Тъй като е продукт за лична хигиена, не се препоръчва предаването му от едно лице на друго. Следователно, съгласно чл. 16, буква д от GEO 34/2014, тези продукти попадат в категорията продукти за лична хигиена, които не подлежат на връщане след разпечатване.
| Тип продукт: | Медицински матрак |
| Цвят: | Синьо |
| Материал: | ПВЦ, Найлон |
| Височина: | 6,5 см |
| Ширина: | 83 см |
| Дължина: | 185 см |
| Тегло: | 3,8 кг |
| Функции: | Преносим |
| Максимално поддържано тегло: | 130 кг |
| Съдържание на пакета: | 1 x Матрак против хлъзгане , 1 x Комплект за ремонт, 1 x Компресор, 1 x Гаранционен сертификат, 1 x Ръководство за потребителя, 1 x Защитен калъф |
| Предимства: | Предотвратяване на декубитални рани |
| Площ на тялото: | Глава, Тяло, КРАКА |
| Употреба: | вътре |
| Предназначено за: | Лечение, Възстановяване |
| Вид монтаж: | Самостоятелен |
| Максимална височина на човек: | 185 см |